עֲצַת יְהוָה, לְעוֹלָם תַּעֲמֹד; מַחְשְׁבוֹת לִבּוֹ, לְדֹר וָדֹר

Hi,

I am sharing something my brother wrote regarding the corona virus. It is in Hebrew.

WhatsApp Image 2020-03-16 at 19.21.21

לצערי הרב, בסופ״ש האחרון הסופה הקשה באילת הותירה אחריה הרס רב לחיים בשונית האלמוגים. לא רק שזה פגע
בפרויקטים מדעיים, אלא זה פגע ביופי ובעושר של בע״ח התלויים באלמוגים למחייתם. ״אָנוּ יוֹדְעִים שֶׁכָּל הַבְּרִיאָה נֶאֱנַחַת וְסוֹבֶלֶת כִּבְצִירֵי לֵדָה עַד הַיּוֹם הַזֶּה״ (רומים ח׳ 22). זו תזכורת קשה וכואבת לתוצאות הבאות בעקבות כניסת החטא לעולם. כמו הבריאה, גם אנחנו מחכים ליום מגיע שבו נשתחרר מההרס, המחלות והמוות ששוררים בעולם.

״…מִי הוּא זֶה שֶׁגַּם הָרוּחַ וְהַיָּם נִשְׁמָעִים לוֹ?״, (מרקוס ד׳:41). האדון ישוע הוא בשליטה על הכל, על הכוחות הטבעיים והעל טבעיים, וכלל זה גם על הקורונה 😷 יש לו את הכוח להגביל ולעצור, ומצד שני גם לא לעשות כלום אם יחפץ בכך. ״עֲצַת יְהוָה, לְעוֹלָם תַּעֲמֹד; מַחְשְׁבוֹת לִבּוֹ, לְדֹר וָדֹר״, וכמו שאיוב אמר: ״יָדַעְתִּי, כִּי-כֹל תּוּכָל; וְלֹא-יִבָּצֵר מִמְּךָ מְזִמָּה״ (איוב מ״ב 2)

אנחנו אוהבים להיות בשליטה ולדעת מה קורה. אני חושב שבאיזשהו מקום הקורונה ניפצה לנו את בועת האשלייה הזו, וחושפת בפנינו את המציאות שאנחנו לא באמת בשליטה… אנחנו לא יכולים ללכת לכל מקום שנרצה, לחלקנו מקומות העבודה והלימודים שלנו נפגעו, הרבה עצב, חרדה וכו׳. אין ספק ששנת 2020 היא שנה מעניינת ומאתגרת כאחד! אני מאמין שהקורונה מלמדת אותנו גם להסתכל על החיים בפרופורציה, על הדברים שבאמת חשובים

כמה מעניין שבמפגש צעירים הראשון השנה, דיברנו על כך שהאמונה שלנו באה לידי ביטוי בתקופות הכי מאתגרות וקשות בחיינו. האם זה לא בזמנים קשים שאנו צריכים לשים ביטחוננו באדון? כמו ששמתם לב, אין כרגע אסיפות בקהילה, ושמענו אינספור פעמים שהקהילה היא לא רק בניין. אנחנו לא צריכים איזה מקום מיוחד כדי להתחבר, להתפלל, לקרוא, ואפילו להלל! בואו נזכור להיות אור בתקופה חשוכה: לאפשר לאחרים לעקוף אותנו בתור בסופר, להתנהג באיפוק ובסבלנות עם כולם, לשאול לשלומם של אחרים באמונה (וגם לא באמונה), ולחפש הזמנויות להראות את אהבת אלוהים.

שיהיה לכולם שבוע מבורך, וזכרו: ״הַחוֹטְאִים, רַחֲצוּ יְדֵיכֶם! (יעקב ד׳ 8)

© Nati Kramer

Picture by Nati

Advertisement

Share your thoughts :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s